طراحی خودرو    گردانندگان ریتون    نمایشگاه    معماری    مسابقات طراحی    طراحی جواهرات  

 
   کانسپت خودرو بادی Volvo   

خودرو بادی ولوو (Volvo Air Motion)، کانسپتی از یک خودروی سبک است که با فشار هوا کار می کند و برای نمایشگاه خودروهای 1000 پوندی (450 کیلوگرم) طراحی شده است. وزن این خودرو 902 پوند (400 کیلوگرم) است و به صورت یک پوسته صدفی از فیبر کربن طراحی شده است. نیروی رانش خودرو از موتورهای فشار هوا تامین می شود. تیم طراحی ولوو، بسیاری از قطعات خودرو را برای سبک شدن وزنش حذف کرده است. راننده باید برای شارژ موتور به ایستگاههای پمپ هوا مراجعه کند. این ایستگاه ها هوا را از توربینهایی دریافت می کنند که انرژی خود را برای فشرده ساختن هوا، از جریان باد تامین می کنند. علاوه بر این، از آنجا که تانک هوای فشرده با کم شدن فشارش خنک می شود، خودرو نیازی به سیستم تهویه نخواهد داشت!

منبع : http://www.designboom.com/weblog/cat/16/view/12196/volvo-air-motion.html 

1392/10/12 - 11:31:46 ب.ظ     


ارسال نظر (2)     

 امین   4/5/2015 - ساعت: 19:46
با سلام اینجانب
خودرویی ساختم که با جریان باد حرکت میکند وخیلی خوب کار میکند و حال ميخاهم با سازنده این خودرو همکاری کنم و از دانش خودم برای ارتقا دادن به این خودرو انجام دهم بنده هنوز مراحل ثبت را انجام نداده ام

 ریتون   4/6/2015 - ساعت: 16:9
آقای امین، برای دیدن اطلاعات بیشتر در مورد این خودرو به لینک منبع در بالای همین قسمت مراجعه فرمایید. این پست ترجمه یک مطلب انگلیسی است که در لینک منبع قابل دسترسی است.

ثبت نام  / فراموشی رمز عبور

نشر ماهی

مجتمع آموزشی نیکوکاری رعد

اساتید
اعضا
لیست اعضا

درباره ریتون          گردانندگان ریتون          NewDesign.ir

برای تماس با ما می توانید به آدرس Ritoon.com(at)Gmail.com ایمیل بفرستید.